• je prázdny
    za 0.00,- Kč
  • Môj profil
Košík:je prázdny
cena:0.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:

PÁLIVÉ PAPRIČKY ODRŮDA FATALII YELLOW /7 semen/

PÁLIVÉ PAPRIČKY ODRŮDA FATALII YELLOW /7 semen/
ID produktu
1002055
39.00,- KčCena
Predpokladané doručenie tohto tovaru pri objednaní teraz je za 3 dni 23.9.2020 v streda
Doprava už od 55.00,- Kč prostredníctvom Zasilkovna.cz
PÁLIVOST: 130 000 - 315 000 SHU

Capsicum chinense

PÁLIVOST:  130 000 - 315 000 SHU!

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda FATALII YELLOW – POMĚRNĚ VZÁCNÁ ODRŮD, která patří mezi středně pálivé odrůdy. Pěstitelským původem je z Afriky, kde se ji říká ďáblův jazyk. V našich podmínkách lze nejlepších výsledků dosáhnout při pěstování ve skleníku nebo fóliovníku (dostatek tepla a světla a prostoru) nebo doma.

Lusky jsou až 7 cm dlouhé a 4 cm široké. Plody mají tenčí stěnu a většinou pravidelný podlouhlý paprikový tvar. Barva zralých plodů je žlutá až někdy přechází do světle oranžově hnědé. Plody rostou vesměs odděleně a jsou na silných stopkách, a pokud vytvoříte dobré podmínky, můžete dosáhnout velmi vysoké výnosnosti z jedné rostliny. Rostlina vyžaduje  střední prostor. Plody mají výraznou a silné citrusové aroma. Chuť dozrálých plodů je ze začátku silně  aromatická s rychlým nástupem poměrně  ostré pálivosti. Vhodná je tato odrůda k nasušení i k přípravě méně pálivých omáček.

FATALII YELLOW  má delší, až 100 dnů období dozrávaní a patří mezi vysoce teplomilné papričky. Rostlina dorůstá do výšky kolem 60 - 100 cm, šířka keře dosahuje 60 cm, keřík je košatý a pro jeho stabilitu je důležité, aby měl dostatečně velký kořenový systém. Zralé plody jsou žluté barvy. Rostlinu lze tvarovat a zmlazovat, je vhodné prostřihnout, aby se nelámaly větvičky resp. poskytnout větvičkám oporu, zejména pokud je obsyaná velkým množstvím plodů.

Pokud chcete středně pálivou a zároveň silně aromatickou chilli papričku, tak odrůda FATALII YELLOW  je určitě vhodnou odrůdou. Tato středně pikantní odrůda se dobře suší a tak máte jedinečnou možnost mít skvělé koření vhodné do každého jídla, kde potřebujete pikantnější, ale ne smrtící  chuť. Velmi vhodná do všech pikantních jídel. Dbejte na opatrné dávkování.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi dobře pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Doba klíčení je delší, může trvat i 25 dnů. Semena namočíme ve vodě. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme klíčit pod sklem, pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 24 - 27 °C, při pěstování by teplota neměla klesnout pod 22 °C a neměla by jít do extremních hodnot nad  28 °C.  Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla (je vhodné dosvětlovat), které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 22 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. V době zrání plodů omezíme zálivku na občasné rosení. Pravidelně přihnojujeme. U této odrůdy doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 100 cm a plody dosahují 7 cm.

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co ukončíte manipulaci se semeny  si důkladně umyjte ruce!!! Uschovejte mimo dosah dětí!!!

BALENÍ 7 SEMEN