• je prázdny
    za 0.00,- Kč
  • Môj profil
Dobrý den,

měníme náš starý eshop za modernější. Přejděte prosím na tuto stránku  www.gadar.cz
a jako dárek zde máte slevový kód na celý nákup ve výši 10 procent stačí na konci objednávky zadat kód "FAJNE10"
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
Cucumis sativum

Představujeme Vám žhavou novinku na českém trhu – BÍLOU POPÍNAVOU MINI OKURKU SPÍŠE okurčičku. Tato popínavá a plazivá rostlina velice rychle roste a vyznačuje se velkým množstvím plodů ve tvaru klasické okurky. Barva zralé slupky je bílo šedá, dužina je světlá, je jemná, sladká a nemá tendenci hořknout přezráním. Vynikající do salátů, zeleninových koktejlů nebo k naložení jako ostatní okurky, nakrájená na plátky vypadá efektně v kombinaci s klasickou zelenou okurkou. V současné době vyhledávána gurmány jak pro vzhled, tak i chuť. Jedná se o vitální rostliny, které by měla přinést obrovskou úrodu. Doba od květenství do plodu je kolem 50 - 70 dnů, záleží na velikosti, v jaké chcete sklízet. Můžete ji nechat plazit po zemi, nebo jako popínavou na opoře, třeba na plotu. Odolná odrůda, již na délce šlahounu 1-1,5 metrů Vás potěší množstvím plodů.

Ovoce je možné jíst přímo nebo promíchat do salátu s olivami, plátky papriky a rajčat. Lze také nakládat jako okurky. Doporučujeme konzumaci okureček o velikosti do 8 cm.

Jak pěstovat BÍLOU POPÍNAVOU MINI OKURKU:
Můžeme pěstovat přesně jako běžné okurky, ale proces je mnohem jednodušší. Není třeba skleník ani proštipovaní během vzrůstu, rostlina nemá u nás přírodní nepřátele a je velmi odolná vůči chorobám. Semena zasejeme konec dubna/ květen (když pomine nebezpečí promrznutí) do truhlíku (kyprá kompostová půda), přikryjeme a zajistíme rosení. Sejeme po 3-4 semena do důlku 2-3 cm hluboko v 20cm sponu. Semena vesměs klíčí pomaleji, někdy i 3 týdny). Samozřejmě vyhřívaný skleník je ideální variantou pro první období rostliny. Zhruba 3 týdny po vyklíčení rozsadíme, je to období, kdy je rostlina náchylná na polámání, takže velmi opatrně. Ujistěte se, že je teplé počasí, pokud již chceme z domu nebo ze skleníku vysadit ven. Vysazujeme koncem května. Venku vysadíme chráněné a slunné stanoviště. Okurky klíčí a rostou nejlépe ve skleníkových podmínkách.  Aby se zabránilo hořkosti plodů, je nutno rostliny zalívat a zajistit dostatek vlahy po celé vegetační období.

Předpěstované rostliny vysadíme v červnu do půdy na zahradu. Mohou být vysazené velmi blízko sebe, postačí rozestupy 15 cm. Pak pokud zajistíme oporu pro růst (třeba vyvážeme šlahouny na plot) v podstatě péče, až na pravidelnou zálivku končí …. Sklízet začínáme, když plody jsou velikosti do 8 cm a kdy plody ještě neměknou. Občasný malý průřez šlahounu vybudí rostlinu k většímu množství plodů.

Balení 10 semen