Košík:3 ks
cena:104.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
Lycopersicon lycopersicum

Odrůda HEINZ 1350 – rajče pro všechny milovníky kečupů a rajčatových protlaků nebo šťáv. Odrůda, jak naznačuje název, byla vypěstována v roce 1963 pro světového výrobce kečupů HEINZ a patří mezi základní odrůdy pro produkty této firmy. Řadí se mezi středně rané odrůdy rajčat, doba od oplodnění květů po zralé plody zraní je 90-100 dnů. Patří mezi vysoce plodivé odrůdy, plody jsou středně velké, kulaté a mají světle červenou barvu a visí v hustých hroznech. Robustní odrůda s dobrou odolností vůči chorobám a prasklinám. Odrůda poskytuje velmi vysoké výnosy. Plody se výborně hodí do salátů nebo k výrobě omáček, pro které byla odrůda vypěstovaná. Dužina je mírně moučná, chutná, bez přílišné sladkosti, vysoce aromatická. Je to opravdu dokonalá odrůda rajčat na kečupy a omáčky.

Další použití jako příloha k jídlům, jako salát, k přímé konzumaci i k běžnému zpracování.

Dekoratívní keříky dorůstají do výšky 120 - 150 cm. Pěstitelsky je tato odrůda vhodná jak pro venkovní pěstování, tak i v sklenících či fóliovnících. Vyséváme doma od března, pro klíčení potřebují vyšší teploty 20-24 stupňů C, předpěstované sazeničky sadíme do květináče či na zahradu od konce května. Odrůda se vyznačuje vysokou odolností vůčí chorobám. Jako všechna rajčata vyžaduje odrůda slunné stanoviště, dobrou zálivku (ráno nebo večer, ke kořenům, nikdy na listy) a přihnojování nejlépe organickými hnojivy (nepřehánět s dusíkatými hnojivy).

Setba: semena do skleníků od poloviny března až do konce května, venkovní sadba již předpěstovaných sazenic přímo do půdy - od konce května. Lze zasít přímo do půdy, ale od konce května. Rozestupy: 60-70 cm x 80 - 90 cm

Sběr: konec července až září

BALENÍ 10 SEMEN