Košík:2 ks
cena:82.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
Lycopersicon esculentum Mill.

Odrůda MARGLOBE – dědictví předků, heirloom odrůda, která existuje již od roku 1917 a byla vyšlechtěna v USA Frederickem Pritchardem, který zkřížil původní jihoamerické odrůdy Globe a Marvel. Jedna z prvních odrůd s odolností vůči většině nemocí rajčat. Řadí se mezi středně rané determinantní odrůdy rajčat, doba od oplodnění květů po zralé plody zraní je 75 - 80 dnů. Patří mezi vysoce plodivé odrůdy, plody jsou středně velké, kulaté a mají světle červenou barvu a visí v hustých hroznech, váha je 200-300 g. Rekordní sběr byl kolem 20 kg plodů z jednoho keře. Dužina velmi chutná, masitá, s malým množstvím semen, sladší a aromatická.

Robustní odrůda s dobrou odolností vůči chorobám a prasklinám. Odrůda poskytuje velmi vysoké výnosy. Ideální do horských oblastí, dobře roste a plodí až do výšky 1300 metrů nad hladinou moře! Taktéž je často pěstována v severských zemích, kde jsou běžné letní mrazíky a krátké léto.

Ideální pro zpracování a konzervaci, dále se plody výborně hodí do salátů nebo k výrobě omáček. Další použití je jako příloha k jídlům, jako rajčatový salát, k přímé konzumaci i k běžnému zpracování.

Dekoratívní keříky dorůstají do výšky 150 - 180 cm. Pěstitelsky je tato odrůda vhodná jak pro venkovní pěstování, tak i v sklenících (zde jsou dosahovány nejlepší pěstitelské výsledky) či fóliovnících. Vyséváme doma od března, pro klíčení potřebují vyšší teploty 20-22 stupňů C, předpěstované sazeničky sadíme do květináče či na zahradu od konce května, vesměs po naběhnutí na sazenici prvních květů. Odrůda se vyznačuje vysokou odolností vůčí chorobám. Jako všechna rajčata vyžaduje odrůda slunné stanoviště, dobrou zálivku (ráno nebo večer, ke kořenům, nikdy na listy) a přihnojování nejlépe organickými hnojivy (nepřehánět s dusíkatými hnojivy).

Setba: semena do skleníků od poloviny března až do konce května, venkovní sadba již předpěstovaných sazenic přímo do půdy - od konce května. Lze zasít přímo do půdy, ale od konce května. Rozestupy: 50-60 cm x 70 - 80 cm

Sběr: konec července až září

BALENÍ 10 SEMEN