Košík:3 ks
cena:104.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
Solanum lycopersicum

Odrůda ST. PIERRE patří mezi staré, původní francouzské odrůdy. Rostlinám se daří i za nepříznivých povětrnostních podmínek, včetně chladného počasí a malého zalévání, vyniká svou odolností vůči chladu a nemocem. Řadí se mezi středně rané indeterminantní odrůdy rajčat, doba od oplodnění květů po zralé plody zraní je 75 - 80 dnů. Patří mezi plodivé odrůdy, plody jsou středně velké, kulaté s mírným zploštěním a mají krásnou červenou barvu a visí v hustých hroznech, váha je kolem 150 g. Dužina velmi chutná, sladká, bez kyselosti a aromatická.

Plody výborně hodí do salátů nebo k výrobě omáček. Další použití je jako příloha k jídlům, jako rajčatový salát, k přímé konzumaci i k běžnému zpracování. Vynikající volba pro domácí zahrady.

Dekoratívní keříky dorůstají do výšky 220 - 250 cm a s ohledem na množství plodu vyžadují pevnou podporu. Počáteční růst je pomalejší a s tím souvisí i pozdější nasazení květů. Pěstitelsky je tato odrůda vhodná jak pro venkovní pěstování, tak i v sklenících či fóliovnících. Vyséváme doma od března, pro klíčení potřebují vyšší teploty 22-25 stupňů C, předpěstované sazeničky sadíme do květináče či na zahradu od konce května. Odrůda se vyznačuje vysokou odolností vůčí chladnějšímu počasí a chorobám. Jako všechna rajčata vyžaduje odrůda slunné stanoviště, dobrou zálivku (ráno nebo večer, ke kořenům, nikdy na listy) a přihnojování nejlépe organickými hnojivy (nepřehánět s dusíkatými hnojivy).

Setba: semena do skleníků od poloviny března až do konce května, venkovní sadba již předpěstovaných sazenic přímo do půdy - od konce května. Lze zasít přímo do půdy, ale od konce května. Rozestupy: 60 - 70 cm x 70 - 80 cm

Sběr: konec července až září

BALENÍ 10 SEMEN