• je prázdny
    za 0.00,- Kč
  • Môj profil
Dobrý den,

měníme náš starý eshop za modernější. Přejděte prosím na tuto stránku  www.gadar.cz
a jako dárek zde máte slevový kód na celý nákup ve výši 10 procent stačí na konci objednávky zadat kód "FAJNE10"
 Dopravu zajišťuje
Česká pošta
Zasilkovna.cz
 Podporované platby
Comgate
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
Achillea millefolium

*Řebříček je trvalkou, která by měla být v každé zahradě, zejména pokud chcete pěstovat hezkou květinu a zároveň využívat její léčebné účinky. Řebříčky různých barev jsou u nás neoprávněně opomíjenou trvalkou, protože všichni známe pouze jako planě rostoucí, v bílé barvě. Oproti tomu barevné variace působí v trvalkových záhonech velmi dekorativně a lze je použít do smíšených výsadeb a přírodních zahrad. Vysazujeme jej na slunečné stanoviště, do zásadité, hlinito písčité zahradní zeminy. Toleruje i půdy sušší a horší kvality. Je mrazuvzdorný až do - 40°C!!!

*Řebříček je lidově nazýván "bylinný obvaz" pro svoji schopnost zastavit krvácení, mírnit bolest a vyléčit záněty. Kromě léčby poranění je řebříček doporučován pro uklidnění trávicího traktu, léčí zažívací potíže a menstruační bolesti. Dále je doporučován při stresu, nespavosti a úzkostných stavech. Řebříček obsahuje látku "tujon", která účinkuje jako sedativum a přirovnává se k působení marihuany. Řebříček je znám jako léčivá rostlina již po mnoho staletí. Legenda vypráví, že během trojské války zastavil Achilles krvácení u svých vojáků tak, že na rány přiložil listy řebříčku.

*Tato odrůda určitě přinese radost všem pěstitelům, jelikož lze používat jako zahradní okrasnou rostlinu, lze pěstovat na balkoně či terase, lze jej sušit a dělat z něj suché vazby. Dosahuje výšky 40-60 cm a jako řezaná květina ve váze vypadá efektně, zejména v barevných variacích.

*Setba do skleníku: květen až červen, venkovní výsadba předpěstovaných rostlin srpen až září

Květenství: červenec až září
Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků
Balení 0,3 gramu cca/830 semen/