Košík:2 ks
cena:82.00,- Kč
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
Raphanus savitus L. subvar radisula

Pokud nechcete se trápit nepřesným výsevem a následným protrháváním, tak máme pro Vás řešení. Nebudou Vás pak tolik bolet záda a rostlinky budou v krásných řádcích. Výsevný pásek s osivem zajistí jednoduchý a přesný výsev semen.

Délka výsevného pásku je 6 metrů a obsahuje 300 semen.

ŘEDKVIČKA CARMEN je velmi časná odrůda oblíbených ředkviček. Jedná se o výnosnou odrůdu pro celoroční pěstování. Poměrně velký kořen má hezký, kulovitý tvar karmínové barvy s bílým ocáskem.  Dužina je skleněně bílá a má velice jemnou chuť. Velkým kladem je, že dužina je kompaktní, nepraská a nemrchatí a dlouho uchovává svou dobrou chuť.

Tato odrůda se velmi dobře hodí pro pěstování na zahradách a ve fóliovnících si sami určíte, kdy budete sklízet, protože ji můžete sadit v podstatě celou sezónu.

Setba: semena sadíme do skleníků od poloviny března do května, přímo do půdy od konce března do dubna. Výhodou je, že po naklíčení a vyrašení nemusíme rozsazovat a přetrhávat.  Letní výsev je od počátku srpna do konce září.

Setbu provádíme následujícím způsobem:

  1. Příprava povrchu – odstraníme kameny, vyrovnáme půdu, rozmělníme hrudky
  2. Vytvořte mělký, cca 1 – 1,5  cm hluboký žlábek, rozložte výsevní pásek a zakryjte vrstvou půdy. Pokud budete pásek střihat, tak vzdálenost mezi pásky by měla být 20 – 30 cm
  3. Vydatně zalévejte a udržujte vlhkost. Pro usnadnění klíčení půda by neměla proschnout.

Sběr:  květen až červenec, letní výsev září až říjen

Semena jsou čerstvá a mají dlouhou trvanlivost.

Profesionální balení.

Balení obsahuje návod k použití i v podobě obrázků

BALENÍ 300 SEMEN