• je prázdny
    za 0.00,- Kč
  • Môj profil
Dobrý den,

měníme náš starý eshop za modernější. Přejděte prosím na tuto stránku  www.gadar.cz
a jako dárek zde máte slevový kód na celý nákup ve výši 10 procent stačí na konci objednávky zadat kód "FAJNE10"
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
Lactuca sativa L. var. capitata

*Patří mezi rané odrůdy a již její název Májová královna naznačuje, že při venkovní setbě do půdy sběr začíná v květnu. Tato odrůda je charakteristická rychlým vzrůstem a v případě setby do skleníků bude určitě  první zeleninou, kterou sklidíte.Hlava je střední velikosti, má charakteristické zelené listy se žlutým nádechem. Odrůda je dobře odolná vůči chorobám.

*Salát vyžaduje dobrou, dostatečně vzdušnou půdu a potřebuje k rychlému růstu živinyi v okamžitě přijatelné formě. Doporučujeme osluněné polohy. Při výsevu přímo na záhon vyséváme semena mělce do řádků nebo po špetkách a rostliny po vzejití vyjednotíme. Pro předpěstování sadby  vyséváme  semena  mělce  do truhlíků  a ve stadiu tvorby pravých listů rostlinky pikýrujeme do sponu 4 x 4 cm.  Pokud předpěstujeme, tak vysazujeme při 4 - 6 pravých listech mělce na záhon tak, abychom nezahrnuli srdce rostliny.  V případě, že si chceme nechat salát na semínka pro příští rok, tak zvlažujeme pravidelně menšími dávkami vody do prvního týdne října.

Setba: semena sadíme do skleníků od února, přímo do půdy od března do dubna, po naklíčení a vyrašených prvních 4-6  listech rozsazujeme.

Rozestupy po rozsazení:  20 - 30 cm  x  15-20  cm

Sběr:   květen  až červen

Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků

Balení 2 gramy cca 1100 semen