• je prázdny
    za 0.00,- Kč
  • Môj profil
Dobrý den,

měníme náš starý eshop za modernější. Přejděte prosím na tuto stránku  www.gadar.cz
a jako dárek zde máte slevový kód na celý nákup ve výši 10 procent stačí na konci objednávky zadat kód "FAJNE10"
 Nejprohlíženější
 Doporučte nás
  • Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
Brassica oleracea L. convar capitata

*Bílé hlávkové zelí odrůda AMAGER patří mezi novinky na českém trhu. Patří mezi pozdní odrůdy, kdy doba mezi výsevem a sklizni je od 140 dnů. Vyznačuje se světle až středně zelenou barvou listů, hlávka pod svrchními listy je světlezelená až bílá, kulatá, středně tvrdá. Průměr hlavy se pohybuj v rozpětí 20 – 30 cm, váha se pohybuje v rozmezí 2,5 až 3,5 kg. Hlava je kompaktní, patří rozměrově mezi střední. Její výraznou předností je to, že hlávka nepraská, tudíž se zelí neznehodnocuje. Krátkodobě lze uchovávat bez jakékoliv konzervace se zachováním chuťových vlastností.

*Bílé zelí má velmi významné místo v české kuchyni. Používá se jak v čerstvém stavu, tepelně upravované a také ke kvašení. Bílé zelí je významným zdrojem vitamínů (E, K, B1, B2, B6, C,), řadu minerálů a zdraví prospěšných prvků (sodík, draslík, magnezium, vápník, železo, zinek, fluor, fosfor, chlor, jod) a dalších životu prospěšných látek.Bílé zelí vyžaduje slunečné stanoviště, středně těžkou, humusovou půdu (neutrální až zásaditou), která je bohatá na živiny. Půda by mela být dostatečně vlhká.

*Setba do skleníku polovina až konec dubna (ideální teplota pro klíčení je 15-20 stupňů C), výsadba předpěstovaných rostlin (když má rostlina rozvinuté listeny a jeden pravý list) od poloviny května do poloviny června.

Rozestupy: 50-60 cm x 50 - 60 cm
Sběr: říjen
Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků
Balení 2 gramy cca 500 semen